NEÜ ENGELSİZ YAŞAM TOPLULUĞU

Engelsiz Yaşam Topluluğu, 2016 yılında Necmettin Erbakan Üniversitesi Ahmet Keleşoğlu Eğitim Fakültesi bünyesinde kurulmuş olup faaliyetlerini aktif bir şekilde yürütmektedir.

Konferans, sosyal ve toplumsal etkinlikler düzenleyerek topluluk üyelerimize bilgi ve kültür aktarımı yapmaya çalışmaktayız.

Topluluk olarak amacımız, öğrencilerin kendi hayatlarında farkındalık oluşturup, engelli bireylerle bir arada olarak onların sosyal hayatına destek olmak ve engelli bireylerle empati becerisini güçlendirmektir.

Aramıza yeni katılan özel eğitim öğretmen adaylarıyla iletişime geçip alanla ilgili daha çok bilinçlenmelerini sağlamayı hedefliyoruz. Özellikle de bu online eğitim sürecinde engelli bireylere yönelik toplumsal duyarlılık ve bilinci arttıracak seminerler veya etkinlikler düzenlemeyi hedefliyoruz

Neler Yapıyoruz?

Her dönemin başında aramıza yeni katılan gönüllülerle tanışma etkinliği düzenleyerek topluluk amaçlarımızdan bahsediyoruz. Özel günlerde ve farkındalık haftalarında kıymetli hocalarımızla seminerler düzenleyip sizlerle buluşturuyoruz. Pandemi döneminden önce özel çocuklarımızın dünyasını renklendirebilmek ve onları mutlu edebilmek için Konya’da yer alan özel eğitim anaokulunun duvarlarını gönüllü arkadaşlarımızla birlikte boyadık. Ayrıca engelli bireyleri konu edinen filmleri hep beraber izleyip verimli bir film kritiği gerçekleştirdik. Online eğitim sürecinde de sosyal medya hesaplarımız üzerinden bilgilendirici paylaşımlar yapmaya devam ediyoruz. Bu süreçten sonra da sizlerle bir araya geleceğimiz etkinlikleri hazırlamaya ve sosyal medya üzerinden aktif bir şekilde paylaşımlar yapmaya devam etmekteyiz.

OKUL BOYAMA: Nuriye-Cahit Atay Özel Eğitim Anaokulu’nu üyelerimiz ile birlikte ziyaret ettik ve ardından okulun duvarlarını renklendirdik.

FİLM GÜNÜ: Özel eğitim öğrencileri ile birlikte ‘Black’ filmini izledik ve yorumladık.